Vampýrská Akademie 1. díl

13. července 2011 v 19:22 | Vicky - upír |  Knihy
Jak už sám název naznačuje, děj příběhu se odehrává ve Vampýrské akademii, jakési vyšší škole pro upírskou rasu Morojů. Zde se její příslušníci stejně jako jejich budoucí strážci učí vše potřebné, aby později mohli přežít v reálném světě. Tam venku totiž číhají na svou příležitost smrtelně nebezpeční Strigojové. Ti jsou na rozdíl od poměrně "kultivovaných" Morojů, kteří se zásadně krmí jen na dobrovolných dárcích a nezabíjejí je, skutečnými upíry v tom nejděsivějším a nejbrutálnějším slova smyslu. Nelítostní nemrtví predátoři, kdykoliv ochotní vraždit, aby ukojili touhu po krvi. Ještě více než krev lidí jim však chutná krev Morojů, která jim přináší neskutečnou sílu a prodlužuje "život". A protože jsou Strigojové nadlidsky silní a rychlí, je pro Moroje i strážce otázkou života a smrti naučit se jim čelit. Právě proto jsou tu vampýrské akademie.
Do jedné z nich se po dvou letech na útěku nedobrovolně vrací i morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka a ochránkyně dhampýrka Rose. Obě dívky po několika dnech opět zapadnou do známé rutiny vyučovacích hodin, nekonečných cvičení i ostatních "slastí" studentského života, ale postupně v nich sílí pocit nebezpečí. Tajemná hrozba, která je už jednou přiměla k útěku, o sobě totiž znovu dává vědět. A to poměrně drastickým způsobem. Obě dívky se tak musí mít neustále na pozoru, protože to celé může být důmyslná strigojská past zacílená na Lissu. Jenže Rose je odhodlána přítelkyni ochránit za každou cenu. Ale ani Rosin život není zrovna jednoduchý.
Po té, co Lissu unese člen rodu Morojů, aby kvůli jejím schopnostem získal věčné mládí a zdraví, Rose s svým učitelem Dimitrijem se ji vydají hledat a zachránit. Jenže dokážou překonatvšechny překážky, aby se k Lisse dostali včas? Nebo bude rod Dragomirů opravdu vyvražděn do posledního člena?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama