Lauren Kateová - Pád

27. září 2011 v 17:31 | Vicky - Vampire |  Knihy

Lauren Kateová - Andělé 1. Pád

Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé - v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod.
A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného - a dává to jasně najevo -, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít........
Do toho všeho se vmísí přitažlivý Cam, který naopak o Luce zájem má. Ukáže se však, že on je ten zlý, narozdíl od Daniela, který se jí jen snaží zachránit před smrtí.
Skoro všichni jsou na škole Meče a Kříže padlí andělé, někteří jsou na straně dobra, někteří zla. Luce neví, komu má věřit, a když uvěří špatnému člověku, stojí ji to skoro život, kterým zaplatí i její jediná dobrá kamarádka na internátu. Naštěstí Daniel ji pomůže..... i když Penn (Luceinu kámošku) už nezachrání. Luce zjistí, že Daniel je Anděl a v minulých životech se do sebe zamilovávali..... a vždy to skončilo Luceinou smrtí. Tentokrát se do sebe zamilují znovu, ale skončí to rozloučením. Luce nemůže zůstat na škole Meče a Kříže, ne po tom všem, čím si musela projít....

Navazující kniha se jmenuje "Muka"

Můj názor na knihu:
Knížka se mi líbila, ale na tak moc, jelikož skoro celá byla o ničem. Až konec mě zaujal. Taky mě zklamalo, že se Luce musela rozloučit s Danielem, a vůbec jsem nepochopila proč. Nic proti, ale autorčin děj je podobný hned několika knížkám (Akademie Evernight, Twilight, Zavržený). A andělé, upíři (kteří v knize naštěstí nebyli - vždyť už jsou všude!!!) a vlkodlaci už jsou všude..... někdo by měl vymyslet něco nového.
Ale samozřejmě, každý má svůj názor a Pád zas nebyla tak špatná knížka =)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byli jste tu?

Ano 73.1% (57)
Ne 26.9% (21)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama