Kapitola 13.

14. března 2012 v 18:52 | Vicky |  Začátek konce by Vicky
13. kapitolka TU!
Nezapomeňte mi ji ohodnotit!! :D
Tato kapitola je oddechová, akce se v ní nedočkáte,
ale i tak doufám, že se bude líbit.
(: Přeju příjemné čtení :)

TŘINÁCT

"Tak tady jste!" ozvalo se za námi. Rihannon k nám spěchala s novým černým batohem nacpaným pomůckami do školy a v druhé ruce nesla obálku se sto dolary. Obojí podala Rixonovi a všechno mu vysvětlila.
"A kde budu spát?" otázal se.
"To už mám taky vymyšlené. Volné místo na pokoji je u Zacka Grahama. Budete s ním na pokoji. Jsem si jistá, že se brzy skamarádíte." No, to je super, pomyslela jsem si trpce. Zrovna k Zackovi?? No, s jeho častými návštěvami Shelby se jistě brzy skamarádí, o tom nebylo pochybu. A zvlášť když spolu Shelby s Rixonem flirtovali. Už se mi v hlavě rýsoval obrázek, jak ti dva spolu budou vycházet.
"Fajn," Rixon nevypadal moc nadšeně, ale samozřejmě nechtěl dělat problémy.
"Slečno Starlitová, odvedete ho k jeho novému spolubydlícímu?" otázala se mě Rihannon.
"Jistě," já na to. Chytla jsem Rixona za ruku a příliš pozdě si uvědomila, co jsem udělala. Jenže Rixon mou ruku nepustil a já neměla to srdce se mu vytrhnout. Šli jsme do chlapecké ubytovny a ve společenské místnosti na mě kluci obdivně vzhlíželi. Nevšímala jsem si jich a prošla kolem nich do chodby s pokoji (další věc, kterou bych jako žívá nikdy neudělala - vždy, když se na mě nějací kluci dívali, buď jsem na ně drze vztyčila prostředníček se slovy, ať mi nečumí na hrudník, nebo jsem se s nimi dala do řeči - když šlo o hezké kluky).
"Hej, kotě!" zavolal na mě jeden černovlasý uhrovitý kluk asi tak o dva roky starší než já (aspoň tak vypadal, kdoví, kolik mu bylo...). "To je tvůj kluk? Chudinko, vsadím se, že je na nic . Jestli chceš, někdy bychom spolu mohli někam zajít..."
Otočila jsem se k němu. "Trhni si, nemám zájem. A tenhle není můj kluk, ani nikdo jiný, ale to ty nepotřebuješ vědět. A co se týče toho, že je na nic, vsadím se, že ty nemáš nejmenší zkušenosti, uhráku. A jestli ano, polituji té ubohé holky. Nebo snad kluka? Ať je to jak chce, nepokoušej se urážet mě, ani mé přátele." Hrdě jsem vztyčila nos, nechala jsem svou ruku v Rixonově a odkráčela do chodby. Tam se na mě Rixon udiveně podíval a řekl: "Tohle je moje stará Meg! Parádně jsi toho drzouna usadila."
"Díky, ale tvoje nejsem."
"Teď, když jsem tu, se zase všechno vrátí do svých kolejí. Vybudujeme si tu pověst, budeme kašlat na úkoly a zase chodit za školu..." Takové plánování bych se okamžitě chytila, jenže já už nebyla ta stará Meg, alespoň z poloviny. Sice jsem si nechala udělat úkol od kamaráda, šla bruslit místo na drama kroužek a hrála nemocnou na profesora Nauky o životě mrtvých, ale ta druhá polovina se učila, ani jednou si při hodinách neposlala nikomu dopis ani nedělala nějakébombové problémy.
"Rixone, musíš konečně pochopit, že už nejsem úplně jako dřív. Šla jsem jednou za školu, ale nechci mít zbytečně problémy jen kvůli tomu, že se nudím. Asi neznáš zdejší tresty?"
"To neznám, ale určitě nás neposadí na struhadlo ani nám nedají poznámku, kterou máme nechat podepsat u rodičů," vtipkoval.
"Nechají tě bez vzduchu celý den."
"Páni, tak to je naše smrt."
"PŘESTAŇ SI DĚLAT SRANDU!!" zařvala jsem a několik zvědavých vykouklo z pokojů, ale já je samozřejmě ignorovala.
"No dobře, jen si připadám jako ve snu a nemůžu se probudit a... často je mi tu docela úzko. Přijít někam, kde tě zařadí za nováčka, místo nejhezčího kluka školy, jako minule... není to ono. Chtěl bych, aby... zase všechno bylo jako dřív. Tady jsem pro ně co? Ustrašený mrtvý, kterýho hned sprdne nějaká kámoška mojí holky. Taková Phoebe nikdy nebyla."
"Nicol není Phoebe," odpověděla jsem, ale věděla jsem, jak se cítí. Byl zvyklý být hvězda, kterou každá chce, drsňák, co se ve všem vyzná a nikdy neřešil větší problém, než jestli je víc okouzlující s mikinou, nebo bez.
"Zkus si tady zvyknout. Buď trpělivý a uvidíš, co přinese čas. A jen tak mimochodem, je to na dobré cestě, zalíbil ses zase zdejší hvězdě školy. Shelby. Bylo dokonale poznat, žes jí okouzlil."
"Ale mě nezajímá nějaká Shelby. TY musíš zase pochopit, že my dva patříme k sobě a že zdejší hvězda bys měla být taky ty. Kolik tu máš ctitelů?"
"To mě jako kontroluješ?"
"Ne, jen tak."
"Hm... Demetri, tenhle uhrák, pak..."
"...Pak...?" doplnil mě. Ne, o zachránci z Lesního klanu mu neřeknu, zvlášť když se bude pokoušet získat titul nejhezčí kluk školy a tedy i rozhazovat drby, aby na sebe upozornil. Kdoví, co všechno by neprozradil.
"Ale nic. To je asi všechno." Nasadila jsem nevinný úsměv, ale Demetri mě prokoukl.
"Vím, žes ještě něco chtěla říct. Tak do toho! Chtěla jsi doplnit '...a celá škola'?"
"Jo," zalhala jsem. Určitě mám i ctitele, o kterých ani nevím takže zase taková lež to nebyla.
"Já to věděl! Kolik kluků už jsi tu vystřídala?"
"Co si o mě myslíš?!" urazila jsem se. "Že když nejsou v dohledu rodiče, tak-"
"Ne, samozřejmě že takhle jsem to nemyslel! Promiň, jsem hrozně žárlivej, tak blázním."
"Stejně jsem se urazila," rozzlobila jsem se naoko. Došli jsme k Zackovo pokoji a já zadoufala, že tam můj bývalý nebude. Rixon byl totiž schopný se s kdečím vytahovat a kdoví, co by neříkal o mě, aby Zack žárlil. Měla jsem smůlu, Zack v pokoji byl a četl si tu svou Větrnou hůrku.
"Ehm, ahoj," ozvala jsem se. Klepali jsme a nic se neozývalo, tak jsme vstoupili, jenže Rixonovo nový spolubydlící nás zřejmě nemínil ani pozdravit. Jak milé, pomyslela jsem si.
Konečně vzhlédl od knihy a uviděl nás. "Čau, Meg, potřebuješ další bylinky?" zeptal se a Rixon se na mě udiveně podíval.
"Bylinky? Jsi na drogách, nebo co?"
"I kdyby jo, není to tvůj problém," odsekla jsem. "Zacku, přivedla jsem ti spolubydlícího," oznámila jsem. "Rixon."
Zack nebyl očividně radostí na větvi. Zpytavě si Rixona měřil a zamračil se. "O tom mi nikdo neřek. Rihannon mi řekla, že tenhle pokoj mám pro sebe!"
"Hm, ale nám Rihannon oznámila, že Rixon bude bydlet s tebou. Tak nebuď takovej sobec a snaž se to překousnout," doporučila jsem mu.
"Ach bože." Zack svěsil hlavu a bylo poznat, jak moc mu Rixon vadí. "Tak hele, jestli tu se mnou máš bydlet, stanovuju si taky pár pravidel. Nebudeš chrápat, nebudeš si půjčovat moje věci, nebudeš tu oxidovat, když tu budu mít holky, nebudeš tu poslouchat muziku, když nebudu chtít, nebudeš prdět a dělat ze sebe prase a podobně, nebudeš mě otravovat, pokud na tebe zrovna nebudu mít náladu, nebudeš používat můj ručník, toaleťák, kartáček na zuby a celkově mou hygienu, nebudeš mi krást polštář, nebudeš mi lézt do postele..."
"Kdo si to má do prdele pamatovat?" zaklel Rixon a tak přerušil Zackovo nekonečný
seznam toho, co dělat a nedělat. Hodil batoh na volnou postel a obálku s penězi na noční stolek. "Teď zase řeknu svoje pravidla. A piš si to, ať na nic nezapomeneš. Takže: nebudeš mi krást prachy, nebudeš svádět Meg, nebudeš za mnou lézt do sprchy, nebudeš si půjčovat moje oblečení, nebudeš používat mojí kreditku, nebudeš mě urážet, nebudeš mi brát plyšáky na spaní..."
"Ty máš plyšáky?!" přerušil ho Zack celý pryč.
"Samozřejmě že ne, ty idiote. Jen se snažím udělat tak směšný seznam, jako ty," odsekl Rixon.
"Další mé pravidlo: nebudeš se po mě s ničím opičit. A tím myslím i vkusem na holky. A vidím, že sis přivlastnil Meg. Víš o tom, že jsme spolu chodili? Myslí si, že skvěle líbám."
"Tohle si myslí i o mě. Známe se skoro celý život, takže bych ti doporučoval, abys zařadil zpátečku a držel se od ní dál."
"Já už o ní zájem ztratil, zaostalče. Nikdy jsi neměl jinou holku, než Meg?"
"Ty, se kterýma jsem chodil, mi stačily, ale jak jsem se již informoval, ty už jsi prý měl všechny tady ze školy. A jé-je, s kým budeš chodit teď?? Zkusíš kluky? To abych se držel dál!"
Jo, tohle budou skvělí kamarádi, pomyslela jsem si.


"Čau, lidi, může Rixon sedět s námi?" zeptala jsem se své party při večeři. Všichni už jako obvykle seděli u našeho stolu a měřili si Rixona zpytavými pohledy. Nicol měla očividně pořád špatnou náladu.
"Není místo!" vypálila na Rixona.
"V pohodě, sednu si k nějakým přitažlivým holkám. Promiň, Meg, ty samozřejmě patříš mezi mega-přitažlivé. Potřebuju to tady ale poznat, včetně holek," informoval mě Rixon. Proboha, s kým jsem to jen chodila? Tohle vůbec nebyl můj Rixon, ten by mě nikdy nenechal sedět někde, kde by neseděl on sám a nikdy by přede mnou neřekl, že ho zajímají jiné holky, než já sama. A nikdy by mě neztrapnil tím,že by před mými kamarády řekl,že patřím mezi mega-přitažlivé holky. Jenže teď mi to bylo jedno, Rixon už nebyl můj.
"Jasně, jen jdi," odpověděla jsem.
"A už se nevracej," dodala Nicol.
"O to se nemusíš strachovat," odsekl Rixon a odešel. Viděla jsem, že si sedl k Shelby a její partičce slepic a jak s nimi začal koketovat. Celý Rixon, snad konečně pochopil, že jsme spolu skončili.
"Tohle je ten Rixon?" zeptala se Nicy.
"Jo, přesně ten. Od mé smrti se trochu změnil," odpověděla jsem a cítila se zahanbeně, že ho mí kamarádi viděli takhle. Doufala jsem, že si nepomyslí, že se takhle choval, když jsme byli spolu.
"Abyste to dobře pochopili, nebyl takový," dodala jsem. "A to, jak se chová teď, je mi úplně putna. Nechodíme spolu, Rixon si sice myslel, že jo, ale konečně to pochopil."
"Fajn, už se bavme o něčem jiném, než o tvém bývalém," řekl Demetri. V duchu jsem mu děkovala, že změnil téma, protože tato řeč už mi taky začínala lézt na nervy. Stačilo mi vědět, že Rixon se tu zařadí a určitě nebude mít problém s tím udělat si pověst.
"Takže, Meg, chceme uspořádat party," oznámila Kate. "Dnes večer na nádvoří. Rihannon to už schválila. Pomůžeš nám?"
"Beze všeho!" souhlasila jsem. "Kdo všechno je pozvaný?"

"Všichni. Co by to bylo za party, kdyby tam bylo málo lidí. A většinu jsme nalákali tím, že tam bude alkohol," odpověděla Kate.
"Předem víme, že to dopadne špatně," upozornila Nicy.
"Proč? Myslíte, že budou všichni na káru?" otázala jsem se.
"Samozřejmě, jakmile je někde alkohol, všichni jsou úplně šílení," odvětila Nicol. "Zvlášť v této škole."
"Jak si tím můžete být tak jistí?"
"Tahle debata nikam nevede. Pojďme se domluvit, v jakém stylu ta party bude," navrhl Richard.
"Dobrý nápad," souhlasila Nicol. "Sorry, dnes mám fakt nějakou mizernou náladu."
"Takže; napadlo mě, že by to mohla být party ve stylu nějakého hororu," řekla Kate.
"Konkrétně?" chtěla vědět Nicy.
"No, napadl mě Kruh spojený s Oživlými mrtvolami," odpověděla Kate.
"A kde vezmeš Samaru a ty oživlý mrtvoly?" ptala se Nicol.
"Nemusí tam být konkrétní postavy, stačí jen nějak... pozměnit prostředí. V zahradě by mohl být hřbitov a na nádvoří bychom udělali nějakou improvizovanou studnu."
"Hřbitov? Z toho vylézají mrtvé duše, ne? To jsme my," upozornila jsem. "Toho se nebudou bát."
"Nejde o to je vystrašit, spíš udělat tu party zajímavou. Ne prostě jen chlast a kýbl na zvracení," odpověděla Kate. "Chápeš?"
"Jo, a ta studna - ta je na ty opilce, aby tam hned mohli spadnout?"
"Dobrý nápad! Shodila bych tam Rixona!" vložila se mezi nás Nicol. Zášť vůči Rixonovi ji zřejmě ještě nepřešla.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Selené Selené | Web | 14. března 2012 v 19:09 | Reagovat

OOOOOOOOOOO teda ty to pěkně zamotaváš stěma chlapama..aten roxon nezblaznil se za tou pipkou shelby:-( nojo oni chlapi opravdu myslim mozkem mezi nohama:D :D

2 Vicky Vicky | Web | 14. března 2012 v 19:19 | Reagovat

[1]: souhlas :D dnešní chlapi... jestli VŮBEC něčím přemýšlí, že? :D Za tento komentář se omlouvám všem chlapům, kteří můj komentík četli :-D snad mi to jednou odpustíte :D ale aspoň jste se dozvěděli pravdu, že?
jo, zamotávání a komplikování situací mi jde :-D

3 Selené Selené | Web | 14. března 2012 v 19:22 | Reagovat

[2]:neomlouvej se, ti kteří ví tak se jen usmějou a ty kteří maj ten mozek dole se pobouřijou:-) jo to máš pravdu to ti fakt jde amoc dobře zase v tom nejlepší aty mi to tady stopneš:D

4 Vicky Vicky | Web | 14. března 2012 v 19:35 | Reagovat

[3]: hm... budu se snažit... možná stihnu napsat další, ale byla by tu až tak někdy kolem desátý nejdřív (myslím dnes večer) ;-) ale nic neslibuju ;-)

5 Selené Selené | Web | 14. března 2012 v 20:00 | Reagovat

to vubec nevadííííí já so klidne počkám až do pulnoci stejnak dřív neusnu..ale jestli uděláš radost tak spíš další kapitolu u JS hihihi plosíííííííímmmmm..jinak 1kapitola je u upiřiho stražce..pro tebe:-)

6 Vicky Vicky | Web | 14. března 2012 v 20:08 | Reagovat

[5]: hurááá!!! :-D
okok, vynasnažím se s tím JS :D

7 Selené Selené | Web | 14. března 2012 v 21:32 | Reagovat

tak máš tam druhou kapitolku:_)

8 Vicky Vicky | Web | 14. března 2012 v 21:33 | Reagovat

[7]: bezva, jde se číst ^^

9 Isenstar Eragon Isenstar Eragon | Web | 20. května 2012 v 16:08 | Reagovat

Hlášení: Rix a Zack se chovaj jako malí. Z Meg je teď už docela fajn holka. Nicol to nemusela tolik přehánět a je mi divný, proč neni Dem naštvanej na Rixe. Asi si řekl že Meg nechce už chodit s Rixem. Kdo ví, co se mu teď honí hlavou...

10 lilliinka lilliinka | Web | 26. května 2012 v 15:03 | Reagovat

Já jen zírám. Ta kapitolka mi utekla tak rychle. Hele nevim jak to děláš, ale dokonce jsem se i slušně pobavila:D Ten rozhovor mezi Rixem a Zackem, by pobavil i mrtvýho:D

11 Vicky Vicky | Web | 26. května 2012 v 19:25 | Reagovat

[10]: Díky :D moc :D :D

12 Domča Domča | Web | 26. října 2012 v 16:28 | Reagovat

Pekná kapitola :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama