Kapitola 17. 2/2

19. března 2012 v 19:41 | Vicky |  Začátek konce by Vicky
pokračování...
"Nicol, toto nemusíš dělat," nabádala jsem jí. "Všechno tohle může skončit, když dáš pryč tu zbraň, která mi ublíží… to chceš? Vždyť jsem tvoje kamarádka! Opravdu tohle chceš?" Dívala jsem se jí do očí. Ona uhýbala pohledy,
ale já si tu oříškovou barvu jejích očí vždy zas vyhledala. K tomu všemu jsem se na ni dívala ztrápeným,smutným a zklamaným pohledem. Kolísala mezi mnou a ostatními a věděla jsem, že je v rozpacích.
"No, slečno Paverellová, je vidět, že potřebujete vědět, jak na to," prohlásila Rihannon, nešetrně sebrala Nicol nůž a vrazila mi ho do hrudi, než jsem stačila cokoliv udělat nebo říct. Nemůžu popsat, jak moc to bolelo. Křičela jsem a vřískala a mezi vzlyky mi Rihannon několikrát nůž vytáhla a zase zabodla do jiného místa. Z ran mi tekla stříbřitá tekutina, ale moc dlouho ne, jelikož rány se rychle hojily.
Asi po deseti bodnutí (parta na to celé divadlo zírala s otevřenou pusou a ani se nepohnula z místa - myslím, že nikdo z nich ani nemrknul) se otočila k Nicol.
"Tak, teď mi předveďte tak, jak jsem vám to právě ukázala," vybídla ji.
"Já nejsem žádný pokusný králík, vy nelidská bytosti!" křičela jsem. "Nicol, nedělej to!" Nicol se na mě podívala a řekla: "Nemám na výběr, Meghan."
"Každý má na výběr!!" vřískala jsem. Všechny rány se ještě nezacelily a o to to bylo horší. Hojení ran totiž bolelo mnohem víc, než to bodání. Cítila jsem, jak mi kůže srůstá dohromady, jak se ji krev snaží zpřetrhat, což se taky stalo a celé to začalo nanovo. Panebože, to se nedalo vydržet!!
"Správně, Starlitová," odpověděla Rihannon. Už se neobtěžovala s oslovením "slečno". "Každý má na výběr - stejně tak vy. Řeknete mi pravdu a ukončím to rychle, bezbolestně. Odmítnete říct pravdu, budu vás s vašimi přáteli mučit tak dlouho, dokud to z vás nevysypeme. Měla byste vědět, že jsem velice trpělivá žena, Starlitová. A také to, že vaše přátele přinutím, aby vám ublížili nehledě na, jak moc vás mají rádi." Oni mě nenávidí, pomyslela jsem si. Ale to Rihannon neví.
Vtom se stalo něco, na co jsem už docela dlouho čekala. Do dveří vrazil Axell. Uviděl Nicol s nožem a tak se k ní ve vteřině dostal neskutečně rychlým pohybem a srazil na zem. Nicol zavrávorala, pak se svezla na zem a nejspíš upadla do nevědomí, protože se už nepohnula.
Chvíli jsme na sebe všichni v místnosti hleděli jako cvoci. Potom Rihannon zaútočila s nožem, který předtím vrazila Nicol do ruky. Sehnula se pro něj, ale právě tohoto pohybu Axell využil, vytáhl z opasku další dýku a vrazil ji Rihannon do zad. Rihannon vyděšeně vydechla, skácela se na podlahu jako před chvílí Nicol a za pár vteřin z ní zbyla jen pára. Konec Rihannon. Nemohla jsem tomu uvěřit. Mým bývalým přátelům už zřejmě nejspíš došlo, že jim hrozí nebezpečí a dali se na útěk. Axell jim zastoupil dveře a dýku, kterou před chvíli sebral ze země (a kterou vrazil do Rihannon), bodl do Stacey. Žádná škoda.
Nicy vypískla. Uskočila od Axella co nejdál a tak se vyhnula seku nože, jež Axell vytáhl. Přišel mě zachránit zřejmě ozbrojený. Nicy popadla nůž posypaný Malrixem a chtěla se bránit, ale než stačila na někoho hrdinsky zaútočit, byla také "po smrti". Za nedlouho budou všichni mí bývalí přátelé pryč. Stáli tam vlastně jako ve frontě na oběd. Čekali, až na ně přijde řada. Až je Axell jednou provždy zničí.
Demetri se vyhnul Axellově zbrani a Axell tedy zasáhl Kate. Jí se ale nic nestalo, dál sebejistě stála a pak si nůž lhostejně vytáhlaz těla. Hodila ho na zem. Axell nevěřícně zíral na Kate.Ta se neměla k vysvětlování, popadla Malrixem posypanou dýku a přistoupila ke mně. Držela zbraň těsně nad mou hrudí a Axell se zastavil.
"Já nezaváhám… a zabiju jí."
"Kate, uklidni se," řekla jsem opatrně. "Nemusíš mě zabíjet."
"Ty jsi zabila mé kamarády. A ty," ukázala na Axella. "jsi zničil můj domov."
"Rihannon rozhodně není škoda, to přece musíš uznat," uchechtl se Axell nervózně. Pomalu k nám přistupoval a postupem času mi Kate začala zarývat nůž do kůže. Bolelo to, ale byla jsem zticha a zatínala zuby.
"Nemluvím jen o Rihannon," odpověděla Kate. "Death, tento internát… všechno jste zničili. Lidé tu budou žít ve strachu, na tohle se jen tak hned nezapomene! Nic už nebude jako dřív.
"Má nám to snad vadit? My jsme lovci, ne milosrdní obchodníci," odsekl Axell a zřejmě zapomněl na nůž zarývající se do mého těla. Kate ale ne. Tato slova ji ještě víc rozčílila a bodla mě přímo do srdce. Zaječela jsem. Nemohla jsem se hýbat - a to mě dohánělo k šílenství. Nemohla jsem nic dělat. Jen čekat na druhou smrt. Ale to už tu byl Axell a vytrhl Kate nůž z ruky a tudíž i z mého těla.
A pak.... následovalo deja-vu. Ne moje, ale Axellovo. Jako bych se mu dostala do hlavy na pár vteřin a viděla jeho vzpomínky, myšlenky… ve všech byla Kate! Tušila jsem, že se s někým z Lesního klanu setkala a nějak unikla smrti, ale že by to byl zrovna Axell ??!
V jedné vzpomínce jsem viděla les poblíž Death a Kate. Letěla hrozně rychle, že jsem jí sotva postřehla. Hledala cestu z lesa, tím jsem si byla naprosto jistá. Snažila se být zticha,ale na tváři měla ustrašený výraz. Někdo ji honil. Axell. Přestože nemohl létat jako ona, dohonil ji a chytil za lem sukně. Strhl ji sebou na zem. Povalil ji a tasil dýku. Bezmyšlenkovitě zaútočil na Kate, která vykřikla jen při pohledu na jeho zbraň. Axell se zarazil. Dýka byla přiložená na Katiným krku, ale on zaváhal. Jako u mě! uvědomila jsem si. Kate zažila to, co já!!
"Nezabíjej mě!" prosila Kate zoufale.
"Proč ne?" opáčil Axell.
"Prosím, ne!" Kate vytryskly slzy. Možná ty přemohly Axella. Možná její výraz. A možná její skleněné zářící oči plné jisker. Axell odtáhl zbraň. Z opasku vzal prázdnou ampulku a jinou zbraní - asi nožem - sekl Kate do ramene. Když byla ampulka plná stříbřité tekutiny, zazátkoval ji a políbil Kate na ránu… která se okamžitě zahojila.
"Ani slovo," sykl.
Kate přikývla.
Minulost se zopakovala. A jak je to vlastně dávno? Kdy se toto Kate stalo? Zírala jsem na Axella a Kate hledíc si do očí. Vtom jsem si uvědomila, že Demetri tu chybí.Chtěla jsem na to upozornit Axella, ale ten už to také zaregistroval. Prudce odhodil Kate přes místnost, která s žuchnutím přistála na zemi. Na tváři měla udivený výraz.
"Ať nepřekážíš," vysvětlil Axell. Proč ji nezničil, jako ostatní? Nejspíše to bylo tak, jako obvykle: některé věci muži prostě nezvládnou.
"Axelle, mohl bys mě prosím osvobodit?" upozornila jsem.
Přiskočil ke mně a postupně mě vysvobodil z pout. Konečně. Potom mě vzal za ruku a odtáhl z místnosti. Z té rány od Kate jsem byla ještě docela slabá, takže jsem za jeho podporu byla vděčná. Po škole jsme se pohybovali obezřetně, zvlášť když jsem byla zraněná. Axell chtěl zamířit k východu, ale já si vzpomněla na svoje věci v pokoji. Když už jsem tady, nemůžu tu všechno nechat, pomyslela jsem si.
"Hej, Axelle, můžu si ještě zajít do pokoje pro pár věcí?" zeptala jsem se.
Axell si povzdychl."Řekl jsem, že budeme zpět do hodiny. Máme ještě... čtvrt hodiny. Akorát na cestu do lesů."
"Budu hned hotová," řekla jsem a nasadila "psí oči".... na což mi vlastně Axell skočil. Znovu si povzdychl a přikývl. Jelikož už jsem nemohla létat, dostat se do svého pokoje mi trvalo mnohem déle, než jsem čekala, jelikož jsme se ještě museli s Axellem skrývat. Nebylo nutné upozorňovat na sebe, bude lepší, když si všichni dál budou myslet, že nebezpečí je zažehnáno.
Konečně jsme se dostali do mého bývalého pokoje. Ze skříně jsem vytáhla školní batoh a vysypala všechno na postel. Do prázdného batohu jsem se snažila dostat co nejvíc oblečení, včetně plesových šatů do Rixona. Všechno se mi do batohu sice nevešlo, ale aspoň to nejoblíbenější oblečení.
Celé mi to trvalo pět minut. Axell hlídal na chodbě. Když jsem vyšla z pokoje, vydali jsme se ze školy. Cestou na nádvoří si nás nikdo nevšiml, ale tam už bylo víc mrtvých. Rozhlížela jsem se po únikových cestách. Nikudy by se nedalo projít bez povšimnutí a to jsme zrovna nepotřebovali, zvlášť když už o mě všichni věděli pravdu. Ale něco mě naštěstí napadlo. Do lesů by se dalo dostat i přes jízdárnu, kdyby tam nikdo nebyl. Určitě méně lidí, než tady.Hned jsem svůj nápad sdělila Axellovi a ten souhlasil.
Vydali jsme se do zadního křídla školy. Cestou jsme se snažili co nejvíc skrývat i když pár studentů si nás všimlo.Uvědomila jsem si, že se všechno vrátilo do normálu. Kdybych stále patřila mezi tyto mrtvé, určitě bych se hned tak ze všeho nevzpamatovala. Trvalo by mi to nějaký čas.
Konečně jsme se dostali ke stájím. Běželi jsme co nejrychleji, jelikož už jsme měli zpoždění. Nechtěli jsme, aby si pro nás přišli a ještě nás hledali po Death. Vznikla by z toho další bitva. (Ne že by mi to vadilo, ale mrzelo by mě, kdybych se jí nezúčastnila.)
V lese už jsem necítila bolest z ran. Cítila jsem se tu prostě jako doma. Známá vůně a prostředí mi dodaly sílu.
Do tábora jsme dorazili o půl hodiny později. Vůdce se na nás zlobil, konkrétně na mě,že jsem se prý nechala schválně chytit, abych zradila Lesní klan. Axell se mě zastával a prošlo mi to. Skoro
už jsem dostala trest. Vrátila jsem se do své chatky se svými věcmi a vybalila si. Potom jsem se natáhla na postel a ihned usnula, jakmile jsem zavřela oči. Bylo mi jedno, jak moc je postel tvrdá, jak moc mě štípá sláma do zad. Hlavně, že jsem zvládla přeměnu a svou první bitvu.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ess <3 Ess <3 | Web | 19. března 2012 v 19:56 | Reagovat

velmi pekny blog ;)

2 Selené Selené | Web | 19. března 2012 v 20:19 | Reagovat

wow Vicky tak tohle je krutarna fakt tahle kapitola byla tak skvělá s tou Kate to byla sila:-) jako fakt:-) čýmím jak puk atěším se na pokračování jestli vysvětlí Axell jak to bylo s kate??

3 Vicky Vicky | Web | 19. března 2012 v 20:24 | Reagovat

[1]: díky :) :)
[2]: a jako obvykle - podpora jako hrom! a to myslím doslova xD xD No, chtěla jsem tam dát nějakou zápletku i s někým jiným, než Meghan, Rixonem, Zackem a tak ;) ;) děkuju za podporu, zlepšilas mi náladu, Sel ;) ;)

4 Selené Selené | Web | 19. března 2012 v 20:33 | Reagovat

Hele mužu být tak nesmírně tupá adrzá azeptat se jestli budeš dneska ještě přidávát kapitolku od JS??? jako mě se líbí obě dvě tvoje povídky,ale nějak mě zajimá jak to dopadne snažim WAY och už zase slintám(slint)..

5 Selené Selené | Web | 19. března 2012 v 21:14 | Reagovat

[4]: Hele to nevadí já si když tak prečtu ve stredu ráno nebo ve stredu když bude zitra musim bohužel večer na brigošku takze nebude čas:-(( ale nevadi budu držet palce aby všechny testy dopadli dobře:-)

6 Vicky Vicky | Web | 19. března 2012 v 21:32 | Reagovat

[5]: děkuju, snad je napíšu dobře ;-)
a na jakou chodíš brigádu? totiž, táta mě chce taky v budoucnu na nějakou šoupnout >=(

7 Selené Selené | Web | 19. března 2012 v 21:38 | Reagovat

no dělám v kancu u táty v práci:-) třidím a seřazuju archy a občas jsem v provozu s mašinama..dělám technickou školu takže všechno kde mužu rozmontovat a spravit nějaký věci mě baví asi sem se měla naroddit jako kluk no:D

8 Liss Liss | Web | 20. března 2012 v 17:04 | Reagovat

Ty kráso.. tak tohle je fakt moc. Kruté a brutální, ty se s tím nemažeš,holka. Kdo že zůstal? Demetri a Kate? :-D
Pěkně jsi to vyčistila, to se ti musí nechat :-D  ;-)

9 Vicky Vicky | Web | 20. března 2012 v 17:07 | Reagovat

[8]: když mám příběh jaksi taksi přeplněný postavami, vezmi smeták a hezky zametu. Myslím, že teď to bude stejnak přehlednější, ale musím přiznat, že mně samotné je líto třeba Stacey :/// ale moc mě nebavila, takže je uklizeno xD xD xD
zůstal Demetri, Kate, Nicol, Zack (Rihannon NE a Nicy taky ne) :-P  :-P

10 Vicky Vicky | Web | 20. března 2012 v 17:08 | Reagovat

[9]: jo, a taky Richardem jsem zametla :-P

11 Liss Liss | Web | 20. března 2012 v 17:18 | Reagovat

[9]: Nicol taky? Tak jo no, myslela jsem, že ta je taky pod drnem (obrazně řečeno, nevím, jestli se duchové pohřbívají). No hlavní je, že zůstal Demetri, kterej se zdá docela důležitej pro další vývoj situace (super! :-))

12 Vicky Vicky | Web | 20. března 2012 v 17:22 | Reagovat

[11]: Nicol zůstává... zase se mi zdálo, že kdyby zmizela ona, bylo by tam možná až moc prázdno. A vždycky tam musí být někdo jako kamarádka hlavní postavy - i když teď už asi její kámoška není xD xD
díky za pochvalu x) x) :) :)

13 Vicky Vicky | Web | 20. března 2012 v 17:23 | Reagovat

duchové se nepohřbívají, jsou to přece jen duše :D Když je někdo "podruhé zabije", promění se v páru či co a je s nima konec

14 Liss Liss | Web | 20. března 2012 v 17:35 | Reagovat

[13]: Díky, teď je mi to jasné. Říkala jsem si, že je asi těžko pohříbaj, když zmizí. :-D

15 Vicky Vicky | Web | 20. března 2012 v 17:37 | Reagovat

[14]: přesně x)

16 Selené Selené | Web | 23. března 2012 v 18:32 | Reagovat

Hey atomovko trpím tady abstinenčními přiznaky co takhle mi od nich pomoct:D prosímmm hoď sem další skvělou povidku:D :-P

17 Vicky Vicky | Web | 23. března 2012 v 21:15 | Reagovat

[16]: dočkáš se!! :D  :D

18 Isenstar Eragon Isenstar Eragon | Web | 20. května 2012 v 19:34 | Reagovat

Ale nemusela jsi je všechny zabít. Mohla jsi nechat naživu aspoň partu. Nebo Nicol. Ta holka mi připomínala Steve Rae ze Šoly Noci. Z Meg je teď pěkná mrcha. Uznejte, kdo by si nechal povraždit kamarády a ani okem nemrk!

19 Vicky Vicky | E-mail | Web | 20. května 2012 v 20:59 | Reagovat

[18]: Pravděpodobně někdo, kdo nemá city a možným případem je tu Meg. A jako by snad nebyla i předtím mrcha, co? Ale... všechny přece nezabila, a Nicol rozhodně ne, ta přece vyvázla bez škrábnutí, umřel jenom Richard, Nicy, Rihannon a půlka školy. A vlastně je ani nezabila, oni už byli mrtví.

20 lilliinka lilliinka | E-mail | 5. září 2012 v 12:20 | Reagovat

No teda to je, ale bomba. Opravdu nekecám. Přečetla jsem to jedním dechem s pusou otevřenou a ochromená. Tomuhle já opravdu říkám pořádný napětí a nečekaný zvrat. Po těch prázdninách, kdy mi chvilku trvalo se zase v tomhle příběhu zorientovat, ale už jsem zase tady a budu dál hltat tvoje kapitolky, protože teď mě to zajímá ještě víc než předtím. Docela jsem se podivila, že si nechala zabít Rihannon a dokonce i Nicy. Vím, že to má oživit příběhz, ale není to trochu moc a hlavně neí ti to líto? Já teda nevím, ale ty postavy byly takový jako hlavníí a ty je necháš umřít? A pak to s Kate? To teda nechápu, jakto, že se nerozpadla, když všichni ostatní jo? No teda já vůbec nemám tušení. Ale jestli budou i další kapitolky tak ůžasné tak tenhle příběh nemá chybu. :-)

21 Domča Domča | Web | 9. listopadu 2012 v 22:59 | Reagovat

Proste skvelé! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama