Kapitola 25.

22. května 2012 v 5:04 | Vicky |  Jiný Svět: Zapřená
Nemohla jsem si pomoct a trochu jsem si přivstala, abych dopsala kapitolku. (No jo, to jsem celá já, vstávat v půl čtvrtý ráno :D ) Moje hlava vymyslela geniální plán, po kterým se asi sama brzo zhroutím. Jelikož smím mít počítač jenom do deseti večer, nastavila jsem si budíka na 3:25! Sem to vychcaná, co? Je jasný, že rodiče nenapadne, že budu "vstávat" takhle brzo, takže jsem se sama musela pochválit! :D Ale fakt nedoporučuju zkoušet, dalo mi zabrat, než jsem vstala :D :D Nic pro spáče, kterým dělá problém vstávat i v 10 ráno! :D

DVACET PĚT
"Co to má znamenat? Jak jste nás našly?" ptá se zmateně Way.
"Počkat - vy jste nás hledaly?" pípnu.
"Z cesty, škvrně!" Elisa do mě prudce strčí a odhodí mě tak přes celou předsíň. Náraz není bolestivý, ale i tak mě její síla překvapí. Je to upírka, stejně jako Paige. Kdo je vytvořil?? A kdy? Existují věci, o kterých nevím. Věci, kterým bych velice ráda přišla na kloub!
Elisa máchne rukou a opovržlivě se po mně podívá. "Panáček nás právě zve dovnitř, drahá. Není zdvořilé nechat hosty čekat přede dveřmi déle, než minutu a dvacet pět sekund. To tě matka nenaučila?" Její falešný hlas mě ani moc nepřekvapuje. Popravdě, mě už moc věcí nemůže vůbec překvapit.
"Přesně tak," přisvědčí Paige, zavrtí boky, když se na ni Way dívá a vkročí do pokoje za svou společnicí Elisou. Co si to ta mrcha dovoluje dělat oči na Waye?! To mě tak prudce naštvalo, že jsem se vymrštila z kouta a zastavila se až před tou protivnou koketou.
"Nějaký problém, maličká?"
"Můj problém seš ty!" zakřičím na ni a mám chuť jí ten její drzý hlásek vytrhnout z krku.
"No tak, Rachel! Paige! Přestaňte!" okřikuje nás Way a když to nepomáhá, odděluje nás sám. Mě od Paige drží za rameno, Paige drží za ruku. Ta, jakmile si toho všimne, mu ruku vyškubne a pohladí ho po tváři. Nechci si tu hrát na žárlivou snoubenku, ale tohle už opravdu přehání! Někdo by mi třeba mohl vysvětlit, co se děje!
"Nech si to," osloví ji chladně Way. Paige se dál škádlivě usmívá a jen tak před Wayem stojí.
"Paige… PŘESTAŇ!!!" Way vycení zuby, zorničky se mu rozšíří a svým tělem vrazí do Paige. Oba přelétnou celou předsíň až do kuchyně, kde se zastaví o stolek, který může být rád, že ještě stojí. Zatím.
Ale tohle nechápu. Tedy, mě také iritují ty Paigeiny pohledy na Waye, ale on sám by se jen kvůli vyzývavým úsměvům takhle nikdy nenaštval. Tak co má za problém??
Paige se elegantně zvedne a přikročí ke mně. "Nech ji na pokoji," ozve se jeho hlas, ale Paige směr nemění. "Paige!!" zařve hlasitě, až se celý hotel otřese. Celá situace mi připadá jako sen. Nic tu nedává smysl. Elisa stojí u věšáku na bundy a vypadá o malinko chytřejší než já, protože má schopnost chápat situace je momentálně nulová.
"Co to s váma dvěma je, do prčic?!" oslovím Waye i Paige zároveň. Chci vědět aspoň jednu miliontinu této hádanky.
"Jo, aha." Na tváři Paige se objeví samolibý úšklebek. "Miláček se ti nezmínil?"
"O čem?" Měřím si ji nedůvěřivým pohledem.
"Áha, takže nezmínil. No, to bude legrace, co říkáš, Eliso?" Obrátí se k Elise. "Sledovat tyhle dva, jak se snaží pochopit jeden druhého. Já si počkám, až to z tebe vypadne, cukrouši." Zase hledí na Waye. "A vylič to hezky celé, ať má tady Rachel co poslouchat." Škodolibě se usměje a přistoupí k Elise. Něco jí pošeptá, načež obě propuknou v smích.
Jejich smysl pro humor nechápu.
"Wayi…?" hlesnu a smutně se na něj podívám. Nejsem tak blbá, abych nepochopila, že je s ním něco špatně. Špatně s ním a Paige… nebo Elisou. Špatně s tím, že jsem si s Wayem vůbec začala. Asi to byla chyba.
"Rachel, všechno ti vysvětlím," oslovuje mě klidně, nebo se tak alespoň pokouší působit. Mě tedy klidnou nedělá, to ho mohu ujistit.
"Možná bys měl začít," odpovídám chladně.
"Totiž, cos byla pryč a tví rodiče tě hledali snad všude, se stalo…"
"Panebože, leze to z tebe jak z chlupatý deky!" Paige rezolutně přeruší jeho vyprávění. "Prostě se to stalo takhle: tvoji potrhlí rodiče odjeli na cestu kolem světa hledat svou milovanou dcerušku, která jim náhodou zdrhla z domova, tady náš Way a jeho banda pitomců měla na starost váš barák jako kráva, šli si zalovit do teritoria 'krásné lidské dívky', jeden z nich… tuším, že to bylo to pako Ian, zakousl mě a proměnil mě v upírku, načež byla stvořená i Elisa, Way se utápěl v mukách, chodil jako oživlá zombie, přemýšlel o tom, zda-li ho jeho věrná snoubenka s někým nepodvádí, ve výčitkách svědomí se se mnou vyspal, vyměnili jsme si krev, oba si čteme myšlenky! Nádhera, hned je svět o něco barvitější, že ano, Rachel?" Její škodolibý úsměv se mění na krutý, nato do mě zapíchne svůj bílý prst a strčí do mě, jako bych tu neměla co pohledávat. A taky že nemám.
Tohle celé byl jeden velký omyl.
"A ty ses mě ptal, proč jsem utekla?" Můj hlas, směrovaný Wayovi, zní podivně zastřeně. Jako bych se měla každou chvíli rozbrečet. Ale mně do pláče není. V krku mám hořkou pachuť čehosi, čemuž Way říkal láska. Asi jsem do něj opravdu zamilovaná, protože to, co cítím teď, se nedá nazvat jinak než zášť a zloba.
"Rachel, nech mluvit mě!" Way se snaží dostat přes bariéru, kterou jsem si kolem sebe udělala, aby lidé jako je on přes ní nemohli vstoupit. Jeho slova už skoro vůbec nevnímám. "Elisa má zvláštní schopnost, dokáže vystopovat kohokoli na světě, poprosil jsem ji, aby mě k tobě dovedla…"
Přestaň mluvit, prosím…!
"Miluju tě, Rachel…"
Prosím!
"Co ty nazýváš láskou, bych já pojmula za zradu." Už nehnu ani brvou, nečekala jsem, že naše "láska" vydrží tak krátce, že se to pokazí tak brzy. Proč já si s ním vůbec začínala. Byla jsem naivní, když jsem si myslela, že by mě doopravdy mohl mít rád.
Ani se na něj nepodívám a jako robot odejdu z pokoje. Nikdo mě nenásleduje. Nevím, co by bylo lepší. Kdyby za mnou šel Way, mohla bych se obrátit a vybít si na něm zlost, vím, že by se mi za to, co provedl, nebránil a nechal mě, abych ho "potrestala". Smůla by byla, že bych mu ani trochu neublížila a svému smutku bych nepomohla už vůbec. Takže je možná lepší, když byt opouštím sama a v klidu si mohu uspořádat myšlenky. Je jich hodně.
Nevím, kam jít. Připadám si najednou jako bezdomovec. Cedric mě zradil, Selené též, stejně jako Way. Můj život je plný zrady a lhaní. Velice vzrušující. Třešnička na dortu by byla, kdyby se ukázalo, že i Dean je na nějaké další zlé straně. To už bych asi nevydýchala. Vlastně ani nechápu, jak mohu být tak klidná po tom, co jsem se dozvěděla. Možná jsem to čekala. Není to vlastně ani moc překvapující, tohle jsem měla čekat v každém případě. Way je možná ve skrytu dobrý a romantický…, ale pořád je to Way, zvrhnutý vampýr. Neříkám přímo, že já jsem zrovna poslíček dobra nebo andělíček spásy, ale jsem docela ráda, že když už se to mělo stát, událo se to dnes. Za týden, kdy bych byla do Waye pravděpodobně ještě víc zamilovaná, nevím, jak bych to unesla. Bolelo by to, ale možná tak stokrát víc než teď.
Rozhodnu se vrátit do nemocnice a možná trochu prospat. Zjištění i Wayovi mě celkem vyčerpalo, a možná bych se napila krve. Když ale není k dispozici, holt budu jako vysušená mrtvola. Ono se moc nestane. A když ztratím sebekontrolu? Však vyvraždění poloviny nemocnice zas není na upíra tak velký zločin.
Nenápadně a neuvěřitelně rychle se dostávám do nemocnice a zamířím do Deanova pokoje. Slyším odtamtud nějaké hlasy. Bože, tu sestřičku bych zakousla jako jednohubku, pomýšlím si hladově.
Prudce otvírám dveře, až možná trochu moc bouchnou o stěnu a v pokoji vidím Deana a Selené vedle jeho lože na židli. Když mě oba spatří, asi neví, jak se mají tvářit. Všímám si, že Selenina noha je v pořádku, očividně se jí rány také hojí rychleji.
Je mi, jako bych každou chvílí měla padnout na zem. Motá se mi hlava a potřebuji si sednout. Nakonec se situace ujímá Selené, ačkoli se bráním, nejsem tak silná, jak jsem si myslela.
"Rachel, ty vypadáš… Pojď si sednout, obstarám ti nějakou krev," oznamuje a pomáhá mi posadit na židli, ne které před chvílí seděla ona. Myšlenky přicházejí překvapivě pomalu, a tak mi ani moc nedochází, že zrádkyně je tu a určitě zase chce svést Deana na svou stranu. Nebo se jednoduše chce vrátit, když její milovaný Cole stáhl křidélka, pomyslím si sarkasticky. Najednou je mi moc dobře z toho, že jsem Colea připravila o to nejcennější, co měl.
Oči mi rudnou, zuby se mi zašpičatí a z hrdla se mi nepatrně dostane zavrčení.
"Jsi v pohodě?" ptá se starostlivě Dean a pokládá mi ruku na rameno.
Pomalu se k němu obracím. Už ztrácím kontrolu nad svým tělem. Nemám tušení, co se se mnou děje, ale není to dobrý pocit. "Já? Myslím, že jsem víc v pohodě než ty, když tu ukrýváš zrádkyni, kvůli které jsi málem umřel!"
"Všechno ti -" Selené chce začít vysvětlovat, no na to nemá moc času, protože já po Deanovi natáhnu ruku a jedním pohybem ho strhnu z postele. Když se svalí na zem, přiskočím k němu a rty přisaji k jeho krku, který má vzápětí prokousnutý. Jak jsem to mohla udělat?! Tak hadová jsem přeci nebyla, abych hned zakousla jediného zbylého kamaráda! Co jsem t a příšeru??
Dean bolestivě sténá a škube sebou, Selené nad námi něco tiše hovoří, asi se mě snaží uklidnit, abych přestala, moc dobře ví, že mě nesmí vytočit, jinak bych se neovládla a zaútočila i na ní. Jenže její "hypnóza" nějak nepomáhá, ústa se mi naplňují a vyprazdňují Deanovo sladkou krví a já ji spokojeně hltám.
Teď už vůbec nevím, co se mnou je.
"Rachel, přestaň, zabiješ ho!!" Selené mi křičí do ucha, očividně panikaří. No, já taky. Jestli ho vysaju, zabiju ho tím a ani to nemohu zastavit. Jsem jako ve snu, kde se nemůžu hýbat. Polovina mé osobnosti nemá a ničím starosti, říká si, že všechno bude dobré, ale ta druhá na mě křičí, že tímto vlastně zabíjím i sebe, čemuž není tak těžké uvěřit. Uvědomit si, že budu psychicky na dně, je zlé, ale jsem jen schopná pít dál a z Deana rychle vyprchává život.
Najednou mám v rameni zapíchnutý nůž. Selené se nade mnou odhodlaně krčí a vypadá zoufale. Jistě už nevěděla, jak mě zastavit. Tohle bylo nejlepší řešení pro všechny. Zaprvé, Dean přežil, protože to, že mám nůž v rameni, tak trochu odpoutalo mou pozornost a přestože díky krvi necítím bolest, ani nevím, jak se mi podařilo odtáhnout od jeho krku, zadruhé, tím, že mě Sel bodla, možná považuje za "odplatu", takže v tom ubližování bychom jsme si asi kvit. I když tento zákrok by nezbytný.
Najednou se mi hlava motá ještě víc. Nedokážu ze sebe vybavit jediné slovo, něco mě zbavuje dechu. Plíce se mi stahují a já velice rychle přestávám dýchat. Což pro upíry samozřejmě není smrtelné, ale jsou tu další věci, díky kterým se necítím dobře. Cítím,
jako bych krev zase ztrácela, jenže pomalu a také pomalu cítila bolest. A to není všechno. Celé mé tělo ovládá jakýsi neovladatelný třas, který nemohu vydržet. Jestli to takhle bude pokračovat, brzy se zhroutím.
"Děsíš mě, Rachel, co je ti?!" obrací se ke mně Selené, když z kapsy vytahává pár malých ampulek krve. Nejsou určeny mě, vlévá je do Deanova krku. Dean je v bezvědomí, ale po příjmu krve vidím, jak jeho pleť zas získává barvu. Všechno vidím rozmazaně a matně, tentokrát to však není tím, že bych plakala. Cosi mě zevnitř nechutně užírá.
"Já - nevím," skučím bolestí. Je těžké jen promluvit. Sesunu se na záda na podlahu a třesu se. Nedokážu to zastavit. Už chci, aby to skončilo, i kdybych měla zemřít, tohle je strašné! Prosím! Ať už je konec!
Když vtom Dean otevírá oči. Nečekala bych, že se probudí tak brzo, ale možná už uběhlo několik hodin, co tady ležím na zemi a lomcuji sebou.
"Rachel - Selené -" Zrychleně dýchá, ale i to stěží vnímám. "Co to…" Když si sáhne na ránu na krku, na tváři se mu objeví šokovaný výraz. Ano, ani já nemohu uvěřit tomu, co jsem mu udělala. Jsem monstrum.
"Do prdele," ulevuje si asi po pěti vteřinách zírání na mě. Co je špatně? Vůbec nic nechápu, i když to vlastně není nic nového.
"Deane, co se stalo?" pokládá Selené otázku místo mě, protože já už na to nemám absolutně žádnou sílu. Jen ztrhaně dýchám, skučím, hlava mi puká bolestí a kolem mě se stahuje neviditelná klec.
"Proboha, ne." Při pohledu na mě Dean vypadá děsivě, jako by mě ani neznal. Ale důvodem bude něco jiného.
"Tak už nám konečně řekni, co se děje, kromě toho, že tě teď Rachel málem zabila!!" křičí na něj Sel.
"Jde o to, že Cole… když jsi odešla… vstříknul mi do krve jed, který do deseti minut zabije upíra, co se ze mě napije…" Hlas se mu třese.
A v tu chvíli mi hlava zaduní o podlahu a přede mnou se rozlije temnota.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Selené Selené | Web | 22. května 2012 v 9:06 | Reagovat

no do prdelky..sakra to je skvělýýý díll...no wow wow wow wow,ale mám (otázku..proměnil mě v upírku, načež byla stvořená i Elisa)konec tehle vety nechápu ona hovoří že Elisa byla svořena taky jako paige,ale v minulých kapitolách s psala, že Elisa je už dlouho upírkou aže ji nekdě našli???? jinak jsem te´d opravdu zvědava na 26 jak to dopadne s Raichel ..a jinak opravdu začínám nemít ráda Paige:D a cože se najednou spolu zkamaradily ty dvě v baraku rachel na sebe chazely hnusné pohledy ated pomale kamarádky:D :D světě div se..jinak užasná kapitola..a obdivuju tě takhle stávat brzo wow.... to bych nedala..mě z postele musejí pomale tahat:D

2 Tallien Moon Elliot Tallien Moon Elliot | E-mail | Web | 22. května 2012 v 13:21 | Reagovat

To je brutální! Super kapitola, a s tím vstáváním... vnukla jsi mi skvělou myšlenku, ale u nás to rodiče asi uslyší, když bydlíme v paneláku, a mamka navíc vstává v půl pátý ráno do práce. Asi budu vstávat v šest, určitě to bude lepší :-D  :-D  :-D

3 romantica-dream romantica-dream | Web | 22. května 2012 v 14:43 | Reagovat

mazaně!!! :D
já chci pokračování:D muhehe:D

4 Erin Erin | E-mail | Web | 22. května 2012 v 15:43 | Reagovat

Chudáček Dýňáček můj malej... Pořád by mu někdo ubližoval :-D
Ale jinak kapitola naprosto suprózní! Je tu reď tolik otázek... co bude s Wayem? Co kurňa dělá Sel, že jim najednou pomáhá? Co se stane s Rachel? Kdy uvidí Deana bez trika? *tahle otázka je sice soukromá, ale... :-D*
Musím pokleknou, protože podle mě skvěle popisuješ záporačku Liss. No, já jsem u sebe nejspíš zklamala, protože není tak úplně zlá, ale tady je to prvotřídní mrcha :-D *nic proti* A Paige *taky nic proti* Jed na krysy zabere ;-)
Na závěr mého povídání... MUHEHE! :-D

5 Selené Selené | Web | 22. května 2012 v 17:20 | Reagovat

Přesně já jsem teda seriozní postava Seléne:D ach co to já jsem za zrudu že furt přebíhám...bože jsem tak moc napjjatá, když rachel má do 10 minut zemřít:D ach...

6 Vicky Vicky | E-mail | Web | 22. května 2012 v 17:44 | Reagovat

[1]: No jo!!! O_O Já si toho vůbec nevšimla, že o Elise jsem napsala tamto a teď to zas měnim... Budu to muset přepsat, moc děkuju za upozornění!!!!! A s tím vstáváním... No jelikož nám zítra odpojují internet (pravděpodobně navěky), nedalo mi to, abych vám se ještě tu kapitolku nehodila ;) A nějaké vstávání za to stojí, musím přiznat, že vstávat v šest je k chcípnutí, ale když vstávám ještě v noci... No jde to :-P
[2]: To vstávání dalo hodně zabrat, musela jsem se dlouho přemlouvat, ale vyplatilo se to :-D Rodiče to pravděpodobně vůbec nezjistili, protože oni bydlí v "hlavním" baráku a vedle je garáž, nad kterou máme pokoj "pro hosty", ale většinu roku tam bydlím já, takže aspoň v něčem mám výhodu :D Jinak děkuju za komentář :D :D
[3]: Dneska sebou hodím a napíšu pokračování... No ale kdoví, jestli zas nepřibude až někdy ve čtyři ráno :D Sem nějakej noční člověk, dneska ve škole jsem usnula při křesťance :D  :D
[4]: Tvoje Dýňátko je mučeno a mučeno a mučeno... :-(  :-D Nehezká záležitost :-! Však ono to s ním ještě dopadne dobře ;-) Svojí oblíbené postavě bych neublížila tolik, aby nám umřela :D A teď ty otázky... No nejsou tak hrozné, takže tady máš odpovědi :-P
1. K této jediné otázce neodpovím úplně, ale teď to pro něj vypadá špatně :D
2. Sel pravděpodobně pochopila, že Cole byl špatný, zvrhlý... prostě PADLÝ anděl :D
3. Co bude s Rachel?? Záludná otázka :D Rozmyslela jsem si to, na tohle taky neodpovím :D
4. Mohu ti zaručit, že pokud Rachel přežije, Dýňátka bez trička se dočká brzo :-D  :-D
[5]: Snad nebudeš napjatá moc dlouho ;-) Budu psát psát psát :-P OMG to je zas dlouhej komentář :-P  O_O

7 Liss Liss | Web | 22. května 2012 v 18:09 | Reagovat

nejvíc nejlepší kapitola! Elisa a Paige jsou dokonalé! Waye je mi líto, ale tak může si za to sám (zčásti). Jak přesně probíhá proměna v upíra? Totiž, jaká je pravděpodobnost, že se nám upírská obec rozroste o dalšího sexy chlapce?
No a Rachel... Doufám, že se o jejím osudu dozvíme brzo! :-)

8 Liss Liss | Web | 22. května 2012 v 18:43 | Reagovat

Nějak zmizel můj komentář. Nemáš tušení kam? Ptž se mi ukazuje, že tu je, i když tu není :-?

9 Dany Dany | Web | 22. května 2012 v 18:50 | Reagovat

wtf? :D neneneee Rachel do riti :D mala si byť silná a nie kamarátov si vraždiť :DD a ty Dean, ty dilino, to si mal hneĎ povedať, čo zrobil Cole. FUCK :D skvelá kapitola, aj keď no mi to prišlo take divne to s tou mojou sexy koketnou Paige, lebo ako saq ona nechcela uverit tomu co zrobila s Wayom ne? a zrazu tam sa tým pýši :D a trochu je to na mna rýchle ze su zalúbený atd, ale Rachel bola zlata jak žiarlila :D A nechápem logiku Selene - tej postavy :D je na Coleovej strane a zrazu tam je pri posteli Deana, že chudak on ? :DDDD

10 Seléna Seléna | Web | 22. května 2012 v 19:11 | Reagovat

Já za to nemohu:D :D tak piš piš piš aby sme se mohli co nejrychleji dočkat..Jinak tu stranku co jsi chtela vědět už je na mým bloku pod VA7????? a je tam daná i nova kapitola:D

11 Erin Erin | E-mail | Web | 22. května 2012 v 19:48 | Reagovat

[6]: K tomu Deanovi... O.o Bože Kriste, udělej cokoli, hlavně, ať mu pak Way nebude chtít dát přesd hubu... víš, co tím myslím, ne? :-D

12 Vicky Vicky | 22. května 2012 v 21:09 | Reagovat

[8]: No, nechápu, kam zmizel. Death-Vampire nějak blbne, v "žebříčkách" jsem tvůj komentář měla zobrazený, ale tady jsem ho našla až teď. Nechápu, co má můj internet zas za problém :-?  :-? Ale moc děkuju :-D Myslím, že jsem i někde popisovala, jak se přeměňuje z člověka na upíra... Ale nejsem si jistá, možná jsem to jenom přehlídla, ale asi jenom tak, že člověku dá upír svou krev a pak si vezme část její :-P
[9]: Díky!! :-D Postavičkou Selené si teď sama nejsem úplně jistá, protože nevím, jestli mám nechat Colea umřít, nebo napsat nějaký temný comeback :-! Takže zároveň nevím, ke komu přiřadím Sel :D
[10]: Jasně, že za to nemůžeš ty ;-) Já jsem ten blázen, co píše tuhle bláznivou povídku :-P Nic si z toho nedělej, někdy je lepší být na "neutrální" straně :D
[11]: Dobře dobře... :-D Ale Bůh Kristus fakt nejsem, to bych přidávala kapitolky mnohem rychleji a nevlekla se s nimi tak pomalu :D

13 Liss Liss | Web | 22. května 2012 v 21:25 | Reagovat

Hele, o tom, že by Cole umřel, ani NEUVAŽUJ! Jinak je škoda, že z Deana nebude další sexy krvelačnej vampýr, protože to by si pak s Wayem mohli klidně dát do huby :D

14 Vicky Vicky | Web | 22. května 2012 v 21:57 | Reagovat

[13]: No to sice jo..., ale vampýrů už tam máme hodně :D

15 Domča Domča | Web | 7. března 2013 v 19:43 | Reagovat

Teraz sranduješ, že? :D :D síce viem, že neumre (veď o čom by to potom bolo?), ale som zvedavá jak sa vylieči :D

16 Vicky Vicky | Web | 7. března 2013 v 22:30 | Reagovat

[15]: :-D :-D
děkuju za všechny tvoje komentáře :)) jsou povzbudivé ;)) nebudu odpovídat na všechny, ale jsem moc ráda, že JS čteš a že se ti to líbí :)) Ještě jednou díky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama