Návrat do Silent Hill

3. prosince 2012 v 17:08 | Vicky |  Horory
Tak, ještě než se pustím do Návratu do Silent Hill, mám pro vás dobrou zprávu! :D Já sama tomu pořád nemůžu uvěřit... Mého tatína osvítila andělské světlo a internet bude!!! A asi už tenhle týden... Omg, já jsem tak happy! O:)


Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill.


Můj názor: Nejnovější horor, který jsem viděla, musím nepochybně hodnotit pozitivně. Moc jsem se na něj s kámoškou těšila a celý den jsme nedočkavě počítaly každou minutu, co uběhla… Až konečně odbilo 18:30 a film začal - tedy spíš nesnesitelné reklamy, ale potom se ukázalo: "Nasaďte si 3D brýle" a všichni nadšení ze začátku hororu. Poslední dobou nenacházím moc zábavný filmy, který by byly ještě strašidelný k tomu; obvykle se z toho vyklube nějaká fantasmagorie nebo totální blbost. A tohle trochu fantasmagorický bylo. Špičatý kovový krabice místo hlav nebylo nic neobvyklýho. Ale mně to rozhodně nevadilo, protože děj byl celkem originální. Mám ráda horory typu duchové, vrahové v kostýmech a záhady, ale řekněme si to na rovinu: Takových filmů už tu bylo k nespočítání! Doufala jsem, že tohle bude něco nového - a to taky bylo. Už od začátku se něco děje a rozhodně se nešetří "lekajícími" scénami, akcemi a pěkně odpornými postavami. Někdy nepoznáte, co se děje opravdu a co je jen sen, protože se všechno prolíná a udělá vám to v hlavě guláš. No, kdybych šla na Návrat do Silent Hill do kina znovu, určitě by mi kousky skládačky zapadly do sebe a podstatu bych pochopila líp, ale takhle poprvé jsem se v tom sotva vyznala. Ovšem na soustředění na zápletku jsem neměla moc čas; každou chvíli jsem cukla hlavou, uhýbala jí, a modlila se, aby nikdo nepřišel s tím, že sedíme na jejich místě. Není to poprvé, co se stala chyba v našem úžasném kině. Zarezervovaly jsme si místa v poslední řadě v nějakém miniaturním sálu, jenomže oni to patrně změnili, takže i když v tom malém sále bychom seděly v poslední řadě, v tomto jsme našly svá místa někde pod polovinou. A řekly jsme si: "Tak to teda ne" a hezky jsme se přesunuly do předposlední. Samozřejmě jsme seděly na jedněch z nejlepších, takže nás vykopli ti, co opravdu lístky na tato sedadla měli. Posunuly jsme se kousek od nich ve stejné řadě a všechno sváděly na ty debilní pořadatele (nebo jak se jim říká?!), ani slovo o tom, že jsme se tam vkradly schválně.
To už jsem trochu odbočila, co?
Nikdy předtím jsem na 3D filmu nebyla (tedy kromě těch v Dinoparku u nás v ZOO), takže jsem očekávala nějaký hrůzy, nože, co mě propíchnou, zvířata běžící proti mně… Očekávala jsem, že to bude víc jako horor. Většinou jsem se… no, ne přímo bála, ale byla jsem napnutá jak kšandy. Některé scény mi občas přišly docela odporný. Ale tak když se režisér pokouší o originální horor, copak z toho vznikne? Od začátku jsem se bála, že to bude další kravina na seznam kravin. Ale nakonec jsem byla spokojená. Trošku mě "zklamalo", že Návrat do Silent Hill ve mně nezanechal takový ten pocit, že se bojíte otevřít dveře, protože za nimi očekáváte nějakou příšeru z hororu, co jste právě viděli. Už jsem na to asi maličko "velká", ale ano, někdy (fakt výjimečně) se mi stane, že se ještě několik dní po zhlédnutí klepu.
Takže si to shrňme:
Zpracování: 10/10
3D: 7/10 (nebylo tolik situací, díky nimž by byly s 3D lepší)
Zápletka: 9/10 (ale jenom proto, že jsem to jaksi úplně nepochopila)
Akce: 9,5/10
Postavy: 10/10 (hlavně jsem si oblíbila záporačku Alessu!)
Napětí: 8,5/10
Spokojenost: 8,5/10 (je to smůla, ale jo, už jsem viděla lepší filmy)
Spokojenost s reklamami: 1/10 (kvůli upoutávce na Coca Colu; vždycky se mi hrozně líbí ten Santa Claus. Naopak jsem byla dost naštvaná, že nepromítli můj oblíbený trailer na film, co prý "Comming soon" - Pitch Perfect; v překladu "Ladíme".)
Doporučuji? Ano, ale jen těm, kteří jsou schopni prominout režisérovi až příliš nespoutanou fantazii. Ovšem najdou se ti, kterým se právě toto bude líbit třeba nejvíc. A jestli jde o to pochopit konec, není moc o co stát. V Návratu do Silent Hill se najde spousta dalších věcí, které se vám zalíbí. :)

Trailer s CZ titulkami

Ke stažení prvního dílu CZ: ZDE
(ten jsem neviděla a ani nevím, o čem je, ale než se Návrat do SH objeví ke stažení, budeme si muset chvíli počkat)
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Melanie Melanie | Web | 3. prosince 2012 v 18:55 | Reagovat

Mohla bys napsat recenzi na film Vetřelec? :-) To sice není horor, ale sci-fi, ale zajímal by mě tvůj názor. (Anebo nemohla bys napsat recenzi na Eden Lake a REC? - Jestli to tam je,tak sry, asi jsem to přehlídla :-D - Jo, já vím, že jsem hrozná :D)

(P.S.: Mohla bys mi, prosím, dát hlas tady: http://ninadobrev1.blog.cz/1212/6-kolo-sonp ?)

2 Vicky Vicky | Web | 5. prosince 2012 v 14:12 | Reagovat

[1]: jasně, až si najdu čas, určitě na tom zapracuju :-D Díky za tip :-)

3 Alexis Dark Alexis Dark | E-mail | Web | 5. prosince 2012 v 14:19 | Reagovat

To zní dost dobře :-D

4 Lucianne Gray Lucianne Gray | E-mail | Web | 9. prosince 2012 v 17:10 | Reagovat

Na tenhle horor se nehorázně těším, protože první díl mě totálně nadchl. Jo jo, Alessa perlila už když jsem viděla jedničku... Určitě se na ní taky koukni, není přímo děsivej, ale přímo miluju ten námět. =D

5 lilliinka lilliinka | E-mail | Web | 11. prosince 2012 v 14:05 | Reagovat

Ty jo ve 3D bych teda na horor asi nešla. Takhle mi stačil Polární expres:D Ale jinaki máš krásnou recenzi:)

6 Mishelle Mourn Mishelle Mourn | Web | 26. května 2013 v 18:22 | Reagovat

:) silent hill pre mňa bude vždy jeden z najlepších hororov... hoci druhú časť som ešte nevidela, chystám sa na ňu... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama